Półkolonia 2018

W dniach od 25 czerwca do 06 lipca 2018 roku 90 dzieci z naszej szkoły uczestniczyło w wypoczynku letnim, zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Wspólnie skuteczniej”, działające przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 11
z Oddziałam Integracyjnymi w Dębicy. Dziesięciodniowy wypoczynek obfitował w wiele atrakcji. Dzieci zostały podzielone na 6 grup po 15 osób, nad każdą grupą czuwał wychowawca. Atrakcji, radości i emocji było wiele.
W pierwszym tygodniu wspólnie odwiedziliśmy takie miejsca, jak:

1. Pstrągowa – gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych
„ Spotkanie z pszczelarzem”, na których poznały życie pszczół oraz degustowały pszczele produkty. Ciekawym punktem był spacer bryczkami po malowniczych okolicach. Dzieci bawiły się też na placu zabaw.
2. Kino Kosmos – tutaj uczniowie wzięli udział w projekcji bajki pt. „Futrzaki wyruszają na ratunek”. Dzięki filmowi przypomniały sobie o ważnych dla każdego dziecka cechach, takich jak: dobroć, zaufanie, przyjaźń. W tym dniu każda z grup ustaliła nazwę swojej drużyny, okrzyk i wykonała totem.
3. Kręgielnia „Kula” w Rzeszowie – każdy próbował swoich sił w turnieju wewnątrzgrupowym podczas nauki gry w kręgle. Po powrocie do Dębicy przyszedł czas na gry i zabawy na świeżym powietrzu. Grupy rysowały kredą na asfalcie pracę pt. „Bezpieczne wakacje”.
4. Centrum Aktywnego Wypoczynku „FUN & SPORT” – dzieci korzystały z następujących atrakcji : plac zabaw, paintball laserowy, bowling klub. Radości było co nie miara
5. Osada Słowiańska w Stobiernej – dla każdego znalazło się tu coś miłego. Dzieci uczestniczyły w warsztatach kolczugowniczych, kuchni słowiańskiej, łucznictwie, przymierzały stroje i opancerzenia woja. Za sprawą tych praktyk dzieci mogły przenieść się w odległe czasy i poznać, jak wyglądało życie ludzi dawniej. Zwiedzały także „Park owadów i pajęczaków”.
I tak upłynął tydzień pierwszy… W drugim atrakcji było również wiele.
1. Poniedziałek- zumba. Dzieci uczestniczyły w tańcach integracyjnych. Następnie mogły w praktyce wykorzystać to, czego nauczyły się rano, podczas dyskoteki- wśród wirujących światełek. Roześmiane buźki kolonistów mówiły same za siebie.
2. Wtorek, czyli wycieczka do kopalni soli w Bochni. Dużo emocji wzbudził zjazd szybem w kierunku jądra ziemi oraz przejażdżka podziemną kolejką. Podczas pobytu w kopalni dzieci miały okazję poznać historię miejsca oraz wspólnie uczestniczyć w zabawach na podziemnym boisku.
3. Środa – upłynęła pod hasłem coś dla ciała, coś dla ducha. Tym pierwszym była wycieczka do Akademii Karate Tradycyjnego w Dębicy. Uczniowie poznali historię karate oraz uczestniczyli w treningu, prowadzonym przez trenera tej dyscypliny sportu. Ucztą dla ducha była wizyta w Muzeum Regionalnym, podczas której dzieci wysłuchały wykładu i obejrzały ekspozycje o dawnej Dębicy i okolicach, zarówno te miniaturowe, jak i stojące na zewnątrz muzeum.
4. Czwartek- tutaj dopiero się działo… Wstępem do pełnego atrakcji dnia był film pt. „110%” , który ukazał ciężką pracę sportowców. Potem pojawił się
sam zawodnik sumo. Za jego sprawą dzieci poznały historię tego ciekawego sportu, miały też okazję przymierzyć stój sumo i zobaczyć dorobek medalowy naszego sportowca. Oczywiście nie odbyło się bez autografów.
Odbył się również budzący wiele emocji turniej piłki nożnej. Dzieci dzielnie walczyły o nagrodę, którą była piłka podpisana przez naszego gościa.
5. Piątek, czyli wycieczka do Głobikowej. Dzieci zwiedziły park dinozaurów, podziwiały okolice z wieży widokowej i bawiły się na placu zabaw. W drodze powrotnej pan kierowca zrobił niespodziankę i zawiózł kolonistów na punkt widokowy w Małej. Dzieci musiały pokonać trasę z tego miejsca do parkingu położonego u jej podnóża… Oj, była to solidna rozgrzewka. Po obiedzie były lody i pyszne ciasteczka, na które wszyscy udali się do pobliskiej cukierni.
Półkolonia dla uczniów SP 11 w Dębicy była czasem spędzonym w gronie rówieśników, który obfitował w spotkania z ciekawymi ludźmi. Wzbogacony
o ogromną ilość wyjazdów poza Dębicę, połączony został z poznaniem historii miasta i okolic, dbaniem o kondycję dzieci i rozwijanie ich zainteresowań. Program był bardzo urozmaicony i atrakcyjny tak, aby spełnił oczekiwania dzieci i zapewnił im jedyną w swoim rodzaju zabawę. Pomogło nam w tym nasze wieloletnie doświadczenie.
Był to wspaniały, pełen radości i zabawy czas…

Półkolonię dofinansował Urząd Miasta Dębica w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży.

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status