UKS Jedenastka
Sport
Zawody
ODDZIAŁ ZEROWY ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY WYCIECZKI PÓŁKOLONIE KONKURSY OLIMPIJCZYCY LAUREACI FINALIŚCI ZAINWESTUJ NAJLEPIEJ W SWOJE DZIECKO Edukacja DBAMY O WSZECHSTRONNY ROZWÓJ UCZNIA
PROGRAM “JUNIOR SPORT W “JEDENASTCE”

PROGRAM “JUNIOR SPORT W “JEDENASTCE”

JUNIOR_SPORT_wizytowka

Ideą projektu „JuniorSport” jest organizacja i prowadzenie systematycznych, bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych dla dzieci i młodzieży z klas 4-6 szkół podstawowych. Zajęcia są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach, stymulując aktywność fizyczną uczestników.

Jest to kontynuacja programu „MultiSport” realizowanego w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy od września 2015 roku. Program „JuniorSport” powstał w trosce o poprawę zdolności motorycznych oraz podwyższenie poziomu sprawności fizycznej dzieci i młodzieży w Polsce. Możemy tego dokonać poprzez szereg działań, mających przede wszystkim zapoznać dzieci i młodzież  z różnymi sportami, zaktywizować do uprawiania rozmaitych sportów, pokazać alternatywne sposoby spędzania czasu poza zajęciami lekcyjnymi czy zachęcić do udziału w lekcjach w-f.

Program prowadzony jest w okresie maj – czerwiec oraz wrzesień – grudzień  w wymiarze  3 x w tygodniu dla każdego uczestnika, w 90-minutowych jednostkach szkoleniowych, w grupie 15-20-osób. Uczniowie zgłoszeni do programu nie mogą brać udziału w rozgrywkach prowadzonych przez Związki Sportowe w ramach innych klubów. UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY.

Struktura realizowanych zajęć kształtuje się następująco:

  • blok 1 – zajęcia zawierające metodyczne podstawy upowszechniania lekkiej atletyki, gimnastyki i sportów walki, jako ćwiczenia kształtujące podstawowe cechy motoryczne: siłę, szybkość, zwinność, gibkość i wytrzymałość,
  • blok 2 – gry i zabawy ruchowe oraz gry zespołowe m.in.: piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, koszykówka, unihokej kształtujące umiejętność pracy w grupie oraz zasady fair play. 
  • blok 3 – sporty charakterystyczne dla regionu, z lokalnymi tradycjami oraz sporty sezonowe.


ZAJĘCIA "JUNIOR SPORT" W NASZEJ SZKOLE" ODBYWAJĄ SIĘ W PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ I CZWARTEK W GODZINACH 14.25-15.55.

 

 

PARTNERZY SZKOŁY