Świetlica szkolna

Świetlica realizuje zadania, wynikające z Szkolnego Programu Wychowawczego Szkoły
i Programu Profilaktyki, dostosowane do potrzeb dzieci i środowiska. Głównym celem działalności świetlicy jest realizacja funkcji opiekuńczej, wychowawczej i społecznej poprzez sprawowanie opieki nad uczniem oraz stymulowanie jego wszechstronnego rozwoju w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych.

Świetlica szkolna przy SP 11 w Dębicy zapewnienia opiekę uczniom klas I – III, którzy oczekują na lekcje, rodziców, koła zainteresowań, ale także nad dziećmi nie uczęszczającymi na zajęcia basenowe, uczniami niepełnosprawnymi oczekującymi na odwóz busem do domu.

świetlica1

Prowadzone są zajęcia: manualno-plastyczne, teatralne, literackie, konkursy (piosenek,recytatorskie,plastyczne), quizy, turnieje gier stolikowych, spotkania okolicznościowe, spotkania
z przedstawicielami ciekawych zawodów (policjant, weterynarz, intendentka, pielęgniarka), zajęcia sportowe na boisku szkolnym i na świetlicy dolnej wyposażonej w sprzęt do gier i zabaw ruchowych. W ramach zajęć świetlicowych dzieci odrabiają również zadania domowe pod opieką nauczyciela.
W okresie letnim uczniowie spędzają czas na świeżym powietrzu, na terenie zielonym przy szkole.

świetlica2

W trakcie roku szkolnego, dbając o harmonijny i wszechstronny rozwój dziecka, a także mając na uwadze, iż nauczanie jest integralną częścią wychowania, a praca świetlicowa stanowi ważne ogniwo w realizacji celów szkolnego programu wychowawczego, prowadzimy zajęcia o tematyce:

 

Zadania realizowane na świetlicy mają na uwadze:

świetlica3

Rok szkolny 2015/2016:

Cykliczne imprezy organizowane przez świetlicę szkolną:

świetlica410.09.2015 – w trosce o bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły oraz unikanie różnorodnych sytuacji zagrażających ich zdrowiu i życiu, zwłaszcza
w kontaktach
z nieznajomymi czy podczas nieobecności rodziców w domu – zorganizowane zostało przez wychowawców świetlicy spotkanie uczniów
z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Dębicy– TomaszemTotko.

świetlica519.11.2015 – spotkanie z lekarzem weterynarii, panem mgr Przemysławem Walczakiem w ramach podsumowania konkursu plastyczno – literackiego „Zwierzęta Wokół Nas” zorganizowanego przez wychowawców świetlicy. W trakcie spotkania poruszano tematykę opieki nad zwierzętami, podstawowych jednostek chorobowych dotyczących naszych milusińskich oraz ciekawych faktów z życia zwierząt. Ponadto wyróżnieni uczestnicy konkursu plastyczno – literackiego odebrali nagrody z rąk lekarza weterynarii.

świetlica615.12.2015 – „Migowy w praktyce” – przedstawienie alternatywnych języków komunikacji uczniom klas pierwszych na przykładzie praktycznego zastosowania języka migowego.
W zajęciach wzięły udział wszystkie klasy pierwsze. Uczniowie nauczyli się posługiwać kilkunastoma podstawowymi znakami języka migowego.Warsztaty prowadzone były przez absolwentkę naszej szkoły – Barbarę Moskal – praktyka języka migowego oraz wychowawcę świetlicy – Agnieszkę Chmurę.

Wychowawcy świetlicy biorą również czynny udział w spotkaniach z przedszkolakami organizowanymi przez wychowawców Edukacji Wczesnoszkolnej. Głównymi atrakcjami tego przedsięwzięcia są gry, zagadki logiczne, puzzle oraz zabawy ruchowe.

świetlica7 świetlica8 świetlica9 świetlica10

 

 

 

 

 


 

swietlica1O bezpieczeństwie dzieci nigdy dość…

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły oraz unikanie różnorodnych sytuacji zagrażających ich zdrowiu i życiu, zwłaszcza w kontaktach z nieznajomymi czy podczas nieobecności rodziców w domu – zorganizowane zostało przez wychowawców świetlicy Ewę Wodzień i Anetę Nosal w dniu 09.09.2013r. spotkanie uczniów z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Dębicy – panią komisarz Bożeną Lisak.

Bezpieczne wakacje 2013

W dniu 12.11.2013r. w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,Bezpieczne wakacje 2013”. Pod opieką wychowawców świetlicy- Ewy Wodzień i Anety Nosal powstało wiele ciekawych prac plastycznych poświęconych tematyce bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego. Laureatką tegorocznej edycji powiatowego etapu konkursu została nasza uczennica Natalia Straub z kl. I.

 

swietlica5 swietlica4 swietlica3 swietlica2

 

 

 

 

 

 

„Śladami św. Jadwigi Śląskiej-Patronki miasta Dębicy”

W dniu 16.10.2013r. wychowankowie świetlicy szkolnej wraz z opiekunami wzięli udział w Miejskich Obchodach Święta Patronki Dębicy oraz uroczystym podsumowaniu konkursu plastycznego ,,Śladami św. Jadwigi Śląskiej – Patronki miasta Dębicy”. Spośród wielu przygotowanych pod kierunkiem wychowawców świetlicy- Ewy Wodzień i Anety Nosal prac poświęconych świętej Jadwidze – wyróżnienie zdobyła praca Pauliny Kozińskiej z klasy III.

swietlica6swietlica7

 

 

 

 

 

 

 

Las w barwach jesieni

Wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w VI edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod hasłem: ,,Las w jesiennych barwach” organizowanego przez Katolicką Szkołę Podstawową w Gdyni. Zainspirowani barwnym tematem uczniowie – wykonali pod opieką wychowawców świetlicy: Anety Nosal i Ewy Wodzień – ponad 40 prac plastycznych, ukazujących piękno jesiennego lasu, które przesłane zostały organizatorowi konkursu. I miejsce w konkursie zajął nasz uczeń Szymon Hajduk
z klasy I.

swietlica10swietlica9

 

 

 

 

 

 

 

Mój ulubiony miś

Jak co roku, wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w cyklicznym konkursie plastycznym ,,Misiolandia” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Dębicy. Uczniowie wykonali blisko 70 prac plastycznych na temat: ,,Mój ulubiony miś”. Jury nagrodziło wyróżnieniem uczennicę Klarę Podobińską z klasy I.

swietlica11

swietlica12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Dbajmy o zwierzęta”

Tradycyjnie już -miesiąc październik poświęcony jest trosce o zwierzęta. Zatem i w tym roku zagadnienie to było przedmiotem uwagi podczas zajęć prowadzonych w świetlicy. Po raz kolejny także- w związku z obchodami „Dnia Zwierzaka” w naszej szkole- uczniowie mieli okazję zaprezentować swój talent plastyczny i fotograficzny. W ramach zorganizowanego przez wychowawców świetlicy- Anetę Nosal i Ewę Wodzień szkolnego konkursu pod hasłem: „Zwierzęta wokół nas” i „Zwierzak w obiektywie” powstało wiele ciekawych prac plastycznych i fotografii poświęconych zwierzętom. Podsumowanie obchodów „Dnia Zwierzaka” odbyło się w dniu 21.11.2013r. z udziałem zaproszonego gościa – lekarza weterynarii pana Przemysława Walczaka. Po obejrzeniu przedstawienia pt. „Ratujmy zwierzęta” w wykonaniu świetlicowego koła teatralnego, uczniowie wysłuchali ciekawej prelekcji nt. dbałości o zwierzęta, a autorzy najciekawszych prac konkursowych odebrali zasłużone dyplomy i nagrody.

swietlica13 swietlica14 swietlica15

 

 

 

 

 

 

Dwanaście Miesięcy – w oczekiwaniu na spotkanie ze stryjem Mikołajem”,
czyli o Mikołajkach w świetlicy…

Oczekiwanie zawsze się dłuży… Aby umilić najmłodszym uczniom naszej szkoły oczekiwanie na nadejście świętego Mikołaja – uczniowie ze świetlicowego koła teatralnego, wsparci przez koleżanki
z kółka plastycznego (taniec kwiatków) – pod kierunkiem wychowawców: Ewy Wodzień i Anety Nosal – przygotowali i przedstawili inscenizację pt.: „Dwanaście Miesięcy -w oczekiwaniu na spotkanie ze stryjem Mikołajem”. Mali, ale jakże zdolni aktorzy bardzo się 6 grudnia napracowali, trzykrotnie wystawiając w tym dniu przedstawienia dla swoich kolegów. Kolejna inscenizacja odbyła się w dniu 11.12.2013r. dla zaproszonych do świetlicy gości: rodziców, rodzeństwa i dziadków naszych małych aktorów.

swietlica17 swietlica18

 

 

 

 

 

 

 

„W Orszaku Trzech Króli”

„Stwierdzono dawno, że Chrystus jest Prawdą, w nauce i księgach Boża jest potęga”- taki właśnie okrzyk towarzyszył 22 uczniom naszej świetlicy, którzy – w barwach zielonych, pod opieką wychowawców świetlicy- Ewy Wodzień i Anety Nosal -godnie reprezentowali naszą Szkołę w ramach zorganizowanego po raz pierwszy w Dębicy Orszaku Trzech Króli w dniu 6 stycznia 2014r.

swietlica22 swietlica21 swietlica20 swietlica19

 

 

 

 

 

„Doceniony trud „Zielonych””

Za stworzenie Orszaku Króla Melchiora w I Dębickim Orszaku Trzech Króli nasi uczniowie otrzymali podziękowanie od Starosty Dębickiego – Pana Władysława Bielawy. Trud małych „pielgrzymów”, którzy dzielnie przemierzali ulice naszego miasta, towarzysząc królowi Melchiorowi w jego orszaku – został nagrodzony!

„Trzej Królowie, Mędrcy ze Wschodu (Orszak 2014)”

Pod takim właśnie hasłem przeprowadzony został w tym roku ogólnopolski konkurs plastyczny, organizowany przez Fundację Orszaku Trzech Króli w Warszawie. Każdy uczeń mógł znaleźć dla siebie odpowiednią kategorię wiekową, w ramach której miał możliwość wykonać pracę plastyczną. Jury doceniło wysiłki i talent małych twórców – przyznając I miejsce uczniowi kl.III- Kacprowi Stefanowi /
w kategorii rodzinnej/ oraz wyróżnienie dla Bartosza Leśniowskiego, ucznia kl.IV

swietlica23 swietlica24 swietlica25

 

 

 

 

 

 

 

 

„Świąteczny Anioł Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”

Wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w kolejnej już edycji konkursu plastycznego „Świąteczny Anioł Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” organizowanego przez Sztab WOŚP przy Zespole Szkół nr 2 w Dębicy . W dniu 12.01.2013r. podczas XXII Finału WOŚP został nagrodzony nasz wychowanek – Kacper Stefan z klasy III. Serdecznie gratulujemy Kacprowi zdobycia I miejsca w konkursie.

swietlica26 swietlica27

 

 

 

 

 

 

 

 

„Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych”

W dniu 17.01.2014r. w Galerii Sztuki w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie VIII już edycji Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Nagrodzeni zostali nasi wychowankowie.
I miejsce-w kategorii rodzinnej zdobył Kacper Stefan z klasy III, zaś wyróżnienie- w kategorii klas szkoły podstawowej zdobył Szymon Ligęska
z klasy II. I jak tu nie gratulować i nie cieszyć się z sukcesów?!

swietlica28 swietlica29

 

 

 

 

 

 

 

„Praca i talent nagrodzona!”
W nagrodę za zaangażowanie aktorskie i plastyczne mali artyści uczestniczyli w dniu 23 stycznia 2014r. w wycieczce do Rzeszowa, zorganizowanej przez wychowawców świetlicy- Ewę Wodzień
i Anetę Nosal. W ramach wycieczki – uczniowie najpierw obejrzeli spektakl teatralny, pt. „Królowa Śniegu” w Teatrze Maska, a następnie – pod opieką wychowawców świetlicy oraz p. Katarzyny Skrzyniarz- dali upust rozsadzającej ich energii w Centrum Zabaw „Fantazja”. I tak w programie wycieczki znalazło się „coś dla ciała i dla ducha”. I wygląda na to, że wszyscy byli zadowoleni”…,
a w każdym bądź razie nikt nie narzekał !

swietlica30

 

 

 

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status