Gromada zuchowa

Gromada zuchowa „Leśne Ludki” liczy obecnie 18 zuchów, podzielonych na szóstki, w których wykonują rozmaite, często zaszyfrowane zadania. Na zbiórkach zuchy uczą się piosenek i pląsów harcerskich, zdobywają sprawności, m.in. „Przyrodnik”, „Mistrz gier i zabaw”, „Łazik”, „Znawca liter”, „Sportowiec”, „Muzyk”, „Zaczarowana paleta”, „Czarodziej”, „Złota rączka”, „Przyjaciel zwierząt”. W ciągu roku uczestniczą w biwakach harcerskich i grach terenowych.

Podczas takich spotkań muszą wykazać się różnymi umiejętnościami, by znaleźć się wśród najlepszych. W drugim półroczu przed zuchami stoją trudniejsze zadania – udzielanie pierwszej pomocy, zdobywanie sprawności „Igiełki”, „Białego Orła” i odznaki skautowej. W maju razem z harcerzami wybiorą się na szczepowy biwak wiosenny, a w czerwcu na wyprawę leśną. Z takich akcji zawsze wracają pełne wrażeń, uśmiechnięte i szczęśliwe. Czuj!

gromada-zuchowa (5) gromada-zuchowa (4) gromada-zuchowa (3) gromada-zuchowa (2)

gromada-zuchowa (6)

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status