Informacje

Trzymaj Formę
Trzymaj Formę

Z radością informujemy, że w roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas V-VIII naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!” realizowanym we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz Polską Federacją Producentów Żywności Związkiem Pracodawców. Program ten jest częścią strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Głównym celem programu jest kształtowanie trwałych, prozdrowotnych nawyków…

Lekcja Patriotyzmu na Górze Śmierci
Lekcja Patriotyzmu na Górze Śmierci

Każdego roku w czerwcu, z okazji Święta Patrona, uczniowie trzecich klas oddają hołd rodakom walczącym o niepodległość Ojczyzny w okresie okupacji hitlerowskiej. 13 czerwca 2024 roku, trzecioklasiści wzięli udział w wycieczce na Górę Śmierci w Pustkowie. Góra Śmierci  to miejsce, gdzie w czasie II wojny światowej znajdował się przymusowy obóz pracy dla ludności wielu narodowości….

Klasy drugie w „Starej Baśni”
Klasy drugie w „Starej Baśni”

12 czerwca 2024r. kl. 2a i 2b odwiedziły zamek „Stara Baśń” w Grybowie. W obiekcie, wybudowanym w klimacie staropolskiego zamku, czekało na uczniów wiele atrakcji. Dzieci poznały tajemnicę wieży księżniczek, wcielały się w różne postaci przy pomocy strojów i rekwizytów, brały udział w turnieju kopistów na koniach oraz upiekły podpłomyki. Wycieczka dostarczyła drugoklasistom wielu emocji…

„Żyj zdrowo, jedz kolorowo”
„Żyj zdrowo, jedz kolorowo”

W środę 12 czerwca, uczniowie klas integracyjnych uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, które co roku organizowane są pod hasłem ,,Żyj zdrowo, jedz kolorowo”. Nadziewając na patyczki ulubione owoce przygotowali pyszne i zdrowe szaszłyki. Wspólne przygotowanie szaszłyków owocowych dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

Nasi najlepsi – Jan Kostecki
Nasi najlepsi – Jan Kostecki

Jan Kostecki jest uczniem klasy VII b. W roku szkolnym 2023/2024 brał udział w konkursie z historii organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, w którym wywalczył tytuł finalisty. Jankowi gratulujemy wybitnych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!!!

Nasi najlepsi – Tymoteusz Dąbrowski
Nasi najlepsi – Tymoteusz Dąbrowski

Tymoteusz Dąbrowski jest uczniem klasy VII b. W roku szkolnym 2023/2024 brał udział w konkursie z fizyki organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, w którym wywalczył tytuł finalisty. Tymoteuszowi gratulujemy wybitnych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!!!

#SuperKoderzy kończą swoją misję
#SuperKoderzy kończą swoją misję

Dobiegły końca prace nad naszym projektem w ramach zajęć edukacyjnych #Superkoderzy – pogromcy języków. Przez cały rok pracowaliśmy nad programowaniem robotów. Zadaniem było stworzenie interaktywnego projektu – w programie mBlock. Podczas spotkań utworzyliśmy komiks z bohaterami opowiadania „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Do wybranych scenek nagraliśmy w języku angielskim kwestie postaci. Kolejnym etapem było narysowanie na…

Nasi najlepsi – Patrycja Garduła
Nasi najlepsi – Patrycja Garduła

Patrycja Garduła jest uczennicą klasy VIII b. W roku szkolnym 2023/2024 brała udział w konkursie z języka niemieckiego organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, w którym wywalczyła tytuł finalisty. Patrycji serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!