Konkurs z zakresu profilaktyki uzależnień

W piątek 8.12.2023 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się podsumowanie realizowanego w dwóch kategoriach wiekowych konkursu z hasłem profilaktycznym. Jego celem było zapobieganie uzależnieniom i promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Niezwykle miło nam poinformować, że spośród kilkudziesięciu prac konkursowych wykonanych przez uczniów dębickich szkół, Jury wybrało i nagrodziło wiele prac uczniów naszej szkoły.

Zdobywcą I nagrody w konkursie literackim został uczeń klasy VII e Szymon Mróz. II nagrodę zdobyła uczennica tej samej klasy Paulina Sygnarowicz oraz uczennica klasy VIII c Weronika Stec. Na III miejscu uplasowali się Hanna Gleń i Maksymilian Nylec z klasy VIII c oraz Wiktoria Kuta z klasy VIII b. W kategorii dla uczniów klas IV- VI, praca plastyczna wykonana przez ucznia klasy V b Konrada Rzeczyckiego zajęła II miejsce. Na III miejscu znalazła się praca wykonana przez uczennicę klasy V a Oliwię Hadałę.

Konkurs, zorganizowany przez Urząd Miejski oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dębicy stał się ważnym punktem w kalendarzu działań społecznych, a jego efekty w postaci prac i działań edukacyjnych przyczyniły się do zwiększenia świadomości problematyki uzależnień w społeczności lokalnej.

Organizatorom, uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

Previous Post
Next Post