Dzień Dyni!

Wszyscy zatęskniliśmy za ciepłymi kolorami jesieni, a co może lepiej wprowadzić nas w ten magiczny czas, jak nie „Dzień Dyni”? To wydarzenie odbyło się u nas w szkole 30 października i było prawdziwą przygodą.

Nasi utalentowani uczniowie z klas 3a i 3c oraz 6b wzięli udział w fascynujących zajęciach, które obracały się wokół tajemniczej dyni. Razem tworzyliśmy niezwykłe jesienne dekoracje, odkrywając, że dynia to naprawdę ciekawe warzywo. Nasze dzieła możecie podziwiać na wystawie przygotowanej na szkolnym korytarzu.

Podczas przygotowywania dyniowego menu, odkryliśmy, że dynia to prawdziwe źródło zdrowia i smaku. Zaskoczeni byliśmy, że można z niej przygotować tak wiele pysznych dań: od pieczywa po zupę, od dżemu po ciasto i babeczki, a nawet przetwory i soki. Mieliśmy nawet okazję w szkole smakować dyniowych muffinek i ciasteczek.

„Dzień Dyni” to nie tylko okazja do jedzenia, ale też do zgłębienia wiedzy o tym różnorodnym warzywie. Nasz dzień był pełen radości, nowych doświadczeń i wspaniałych wrażeń.

I wiecie co? Dzięki „Dniu Dyni” jesień zyskała nowe barwy!

Previous Post
Next Post