Obchody Dnia Patronki Dębicy – Św. Jadwigi Śląskiej

15 października br. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy wraz z Dyrekcją oraz opiekunem wzięli udział w miejskich obchodach Dnia Patronki Dębicy – Św. Jadwigi Śląskiej. Uroczystości rozpoczęły się pod figurą Świętej Jadwigi przy Ratuszu Miejskim. Wszystkich zebranych przywitał burmistrz Dębicy pan Mariusz Szewczyk. Uroczystość uświetnił chór ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Dębicy. Następnie włodarze naszego miasta oraz wszystkie zgromadzone delegacje złożyły kwiaty pod figurą św. Jadwigi.

Potem uczniowie naszej szkoły oraz zebrani goście przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej przeszli do kościoła pw. św. Jadwigi, gdzie o godz. 12.00 odbyła się uroczysta suma odpustowa. W trakcie przemarszu władze naszego miasta złożyły kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II.

Po mszy świętej odbył się Jarmark Jadwiżański.

Previous Post
Next Post