O zasadach bezpieczeństwa w Mandorii – Mieście Przygód

SP nr 11 w Dębicy została zakwalifikowana do udziału w edukacyjnym projekcie „Bezpiecznie w szkole i po szkole” zorganizowanym przez Park Rozrywki „Mandoria” w Rzgowie pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

27 września 2023 roku 67 uczniów z kl. 4A, 4B, 5A, 5B, 5C, 6A, 6D wzięło udział w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w renesansowej scenerii lunaparku pod dachem. W spotkaniu „Bezpiecznie w szkole i po szkole” uczestniczyli Wiceminister Edukacji i Nauki Tomasz Rzymkowski oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Prawie 2 tysiące dzieci z województw: małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, opolskiego uczyło się i bezpiecznie bawiło.

Bez wątpienia park tematyczny Mandoria to wyjątkowe miejsce do zabawy – dla małych i dużych. Wszystkie znajdujące się w nim atrakcje stanowią część tętniącego życiem handlowego, renesansowego miasta. Podczas kilkugodzinnej wizyty uczniowie i nauczyciele radośnie integrowali się na najszybszym roller-coasterze, na olbrzymim okręcie wirującym nad portem, na największej w kraju dwupoziomowej karuzeli weneckiej, na jedynym w kraju roller-coasterze jeżdżącym w ciemności lub w gigantycznym lustrzanym labiryncie czy na karuzeli łańcuchowej z podwójnymi krzesełkami. Warto było spędzić kilka godzin w podróży, aby zakosztować uroków wspólnej, radosnej zabawy i przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

„Bezpiecznie w szkole i po szkole” – pierwsze warsztaty brd – Główny Inspektorat Transportu Drogowego – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

https://www.gov.pl/web/gitd/bezpiecznie-w-szkole-i-po-szkole–pierwsze-warsztaty-brd

Previous Post
Next Post