„Jesteśmy już uczniami…”

11 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszaka. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że znają swoją ojczyznę, wiedzą, jak zachować się w szkole oraz potrafią pięknie śpiewać piosenki i recytować wiersze. Zdali również egzamin ze sprawności fizycznej oraz picia kwaśnego soku z cytryny. Swoim występem udowodnili, że są do szkoły przygotowani, z radością do niej przyszli, a szkoła chętnie wita ich w swoich murach.

Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Z kolei odbyło się uroczyste pasowanie wielkim czerwonym ołówkiem przez Panią Dyrektor Alicję Prus.  Po akcie pasowania każdy pierwszoklasista pozostawił ślad swojego kciuka na wielkiej tarczy. Pamiątką uroczystości były dyplomy i duże kolorowe kredki.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Previous Post
Next Post