„Sukces uczniów naszej szkoły w powiatowym konkursie ekologicznym”

29 maja w siedzibie Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej odbyła się XIX edycja Powiatowego Konkursu „Ochrona Przyrody na Podkarpaciu – racjonalne gospodarowanie przestrzenią przyrodniczą, rolno- środowiskową i architekturą krajobrazu” zorganizowany przez Zespół Szkół nr 2 w Dębicy.
W rywalizacji konkursowej sprawdzającej wiedzę z zakresu ochrony przyrody na Podkarpaciu wzięło udział 12 szkół powiatu dębickiego.

Najlepsza okazała się Weronika Stec uczennica klasy 7c naszej szkoły, a trzecie miejsce zajął Tymoteusz Dąbrowski – uczeń klasy 6b.

W programie konkursu znalazło się: zwiedzanie muzeum Magurskiego Parku Narodowego, prezentacja multimedialna „Flora i fauna Podkarpacia”, przejście szlakiem czerwonym „Kiczera”, a także ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek w pięknych okolicznościach otuliny parku.

Previous Post
Next Post