Spotkanie z weterynarzem

5 maja 2023 r. odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z Panem Przemysławem Walczakiem, lekarzem weterynarii. Zostało ono zorganizowane w ramach zajęć świetlicowych. Dzieci z tej okazji przygotowały inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. ,,Kwoka”. Przebrane we wspaniałe stroje, wcieliły się w postacie zwierząt przedstawionych w wierszu.

Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycia wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych. Pan Przemek opowiedział dzieciom, jak wygląda jego strój do pracy, na jakie choroby najczęściej chorują zwierzęta oraz przybliżył sposoby ich leczenia. Podał wiele cennych rad dotyczących opieki nad różnymi zwierzętami – domowymi i egzotycznymi. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć podstawowe narzędzia pracy weterynarza.

Nie zabrakło też okazji do zadania Panu Przemkowi wielu pytań, na które udzielał cennych, ciekawych i wyczerpujących odpowiedzi.

Serdecznie dziękujemy Panu Przemysławowi Walczakowi za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie cennej lekcji, która pozwoliła uczestnikom, choć częściowo, poznać ten ciekawy, bardzo odpowiedzialny i pełen wyzwań zawód.

Więcej na =====> Instagramie!

Previous Post
Next Post