Jesteśmy szkołą promującą zdrowie!

W dniu 8 maja 2023 roku nasza szkoła otrzymała
Certyfikat Rejonowy Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica.

Uroczysta XVI konferencja, którą zorganizowała i poprowadziła pani Anna Szczepanik – koordynator Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, odbyła się w Centrum Kultury w Ropczycach.

Współorganizatorami konferencji byli: pan Bolesław Bujakburmistrz Ropczyc, pani Renata Samson – Matysekdyrektor Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Górnej. W wydarzeniu uczestniczyli również: pan Maciej Małozięćzastępca Burmistrza Miasta Dębica, pani Grażyna Tereszkiewiczwizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, pani dr Barbara Wolnykonsultant Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, pan Ireneusz Kozak – dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy, dyrektorzy szkół i przedszkoli powiatu dębickiego, ropczycko – sędziszowskiego, mieleckiego i strzyżowskiego, szkolni  koordynatorzy zespołów promujących zdrowie oraz nauczyciele i pedagodzy.

Podczas wydarzenia można było obejrzeć intersujące występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz wysłuchać wiele promujących zdrowy styl życia wykładów.

Jedną z niezmiernie ważnych ról nauczycieli w dzisiejszej szkole jest podejmowanie różnorodnych działań mających na celu promocję zdrowia jako najważniejszej wartości w życiu człowieka. Dzieci i młodzież współczesnego świata mają dzisiaj nieograniczony dostęp nie tylko do wiedzy i postępu technicznego, ale również do wszelkiego rodzaju środków odurzających, alkoholu, nikotyny itp. Większość z nich zgubnie działa na organizm młodego człowieka, prowadzi do patologii w rodzinach i społeczeństwie, a nawet prowadzi do tragedii życiowych. Nauczyciele i wychowawcy powinni wskazywać młodemu pokoleniu styl życia, który sprzyja promocji i utrzymaniu dobrego stanu zdrowia przez wiele lat.

Szkoła promująca zdrowie to placówka, która wychodzi naprzeciw problemom które towarzyszą uczniom poprzez systematyczne zaangażowanie w edukację zdrowotną oraz promocję zdrowego stylu życia na co dzień. Aby spełnić wymagane standardy szkoły promującej zdrowie podjęliśmy różnorodne działania dotyczące promocji zdrowego stylu życia i profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Braliśmy również udział w konferencjach o tematyce promującej zdrowy styl życia.

Jesteśmy zaszczyceni, że nasze działania w tym zakresie zaowocowały uzyskanym certyfikatem i mamy nadzieję, że ,,zaszczepiliśmy” w uczniach potrzebę dbałości o swoje zdrowie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

>>>kliknij tutaj<<<

Szkolny zespół promocji zdrowia

Previous Post
Next Post