Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole świętowanie rozpoczęliśmy dwa dni wcześniej, bo już w piątek. Niemal wszyscy uczniowie pamiętali o ubraniu w niebieskim kolorze – symbolu tego dnia. Na godzinach wychowawczych mieliśmy możliwość obejrzenia filmów poszerzających wiedzę o autyzmie, jak również pokazujących funkcjonowanie osób z tym zaburzeniem w społeczności szkolnej. Każdy wchodzący do budynku mógł zapoznać się również z tablicami informacyjnymi.

Dzień ten był dla nas wyjątkowo ważny, bo uczniowie z autyzmem są wśród nas. Na co dzień wykazujemy się empatią i tolerancją dla ich odmiennych potrzeb. O pełnej akceptacji i zrozumieniu poświadczyć może nagrany przez ich rówieśników filmik z przesłaniem:

ROZUMIEMY – AKCEPTUJEMY – WSPIERAMY

Zapraszamy do jego obejrzenia 🙂

Więcej na Instagramie 🙂

Previous Post
Next Post