BIEG PO ZDROWIE – Program Antynikotynowej Edukacji Zdrowotnej

Przez miesiąc marzec realizowany był wśród uczniów klas IV nowy program antynikotynowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. 

Głównym celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane były za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących. Podczas zajęć stymulowano kreatywność i aktywność uczniów. Dzieci wymieniały doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły na temat szkodliwości palenia papierosów. Uczniowie dyskutowali i liczyli koszty palenia papierosów, tworzyli komiks z bohaterami programu. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaskoczeni składem papierosa (dymu papierosowego). Plakat i wymienione substancje zapamiętali bardzo dobrze. Istotna była także nauka asertywności, sztuka mówienia NIE. Przy obliczaniu kwot traconych na papierosy też było sporo emocji. Program uświadomił uczniom jak szkodliwe jest palenie.

Previous Post
Next Post