„ZDROWO I KOLOROWO” w 2A

Tydzień od 21.02.do 28.02.2023 r. był w klasie 2A tygodniem zdrowia realizowanym pod hasłem ZDROWO I KOLOROWO.

Dzieci podczas zajęć opracowywały tematy poświęcone promocji zdrowego trybu życia. Obejrzały prezentację i film „Zachowaj równowagę z Pascalem”, który zwrócił uwagę na to, że warto uprawiać sport każdego dnia, a dieta powinna być urozmaicona i bogata w warzywa i owoce.

Każdy uczeń samodzielnie przygotował zdrowy jadłospis na cały dzień. Podczas pracy w grupach dzieci układały piramidę zdrowia i rozwiązywały zadania związane z tematem zajęć. Kolejnego dnia klasyfikowały produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. Następnie na zajęciach plastycznych w grupach wyklejały obrazkami produktów spożywczych, wnętrze konturów chłopca – produkty niezdrowe i dziewczynki – zdrowa żywność. W ten sposób powstały portrety ZDROWISI I NIEZDROWITKA, które ozdobiły klasową galerię.

Największą atrakcją było jednak przygotowywanie zdrowych i kolorowych kanapek na drugie śniadanie. To zadanie sprawiło dzieciom dużo przyjemności i na pewno, dobrze smakowało. Tydzień zakończyło rozwiązanie testu wiedzy o zdrowiu, który wszyscy wykonali CELUJĄCO.

Tydzień Zdrowia stał się świetną okazją by za pomocą zabawy zaszczepić w dzieciach zdrowe nawyki i uświadomić im, że zdrowe odżywianie, sport i dbałość o higienę są dla nich bardzo ważne.

Previous Post
Next Post