Gry edukacyjne IPN

Dzięki nawiązaniu współpracy z IPN i uprzejmości pani Katarzyny Kyc nasza szkoła pozyskała różnorodne gry edukacyjne.

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 8a i 8b w ramach lekcji powtórzeniowych z historii mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy poprzez różnorodne gry edukacyjne, przygotowujące ich do sprawdzianu. Dzięki nim, ale i dobrej zabawie, zdobyli niezbędną wiedzę oraz umiejętność podejmowania decyzji pod presją czasu. Nauczyli się rywalizacji, a także współpracy ze swoimi rówieśnikami.

Zapoznali się z następującymi grami:

303. Bitwa o Anglię

Szybka gra wojenna dla dwóch graczy. Trwa Bitwa o Brytanię. Jeden z graczy dowodzi RAF broniącym Wielkiej Brytanii, a drugi atakuje niemieckim Luftwaffe. Zadaniem lotnictwa Trzeciej Rzeszy jest zbombardowanie Londynu, a celem alianckiego lotnictwa powstrzymanie agresora. Podniebne pojedynki rozstrzygane są przy użyciu specjalnych kości do gry.

Miś Wojtek

Podążaj z misiem Wojtkiem śladami 2. Korpusu Polskiego od ZSRS do Edynburga w Szkocji i zbieraj po drodze pamiątki związane z losami żołnierzy gen. Andersa i ich słynnego niedźwiedzia. Kto zbierze najlepszy zbiór pamiątek, zwycięży!

Znaj Znak

Znaj Znak to gra, która za pomocą 133 symboli opowiada historię Polski od 1918 do 1989 roku. Na kartach umieszczono symbole z najnowszej historii Polski. Każda para kart ma tylko jeden wspólny znak. Znajdź go pierwszy, zapamiętaj nazwę i zdobądź punkt!

Previous Post
Next Post