TŁUSTY CZWARTEK I DEGUSTACJA HERBATY W KLASIE IIIC

„W Tłusty Czwartek przez dzień cały,

słodkim królem pączek mały…”

Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego.

W czwartek 16 lutego w klasie IIIc królowały nie tylko pączki, ale i faworki, oponki i inne karnawałowe słodkości. Nikt nie był w stanie oprzeć się tym pysznościom i wszyscy zajadali się nimi bezkarnie.

Ale ten dzień stał się również w IIIc doskonałą okazją do degustacji herbaty. I choć Dzień Herbaty celebrowany jest na świecie 15 grudnia, to w Tłusty Czwartek ten wyjątkowy napój smakował równie wybornie.

W klasie królowały aromaty herbaty z nutą wanilii, imbiru, miodu, mięty, kardamonu, czerwonego pieprzu, pomarańczy, cytryny, maliny, granatu, ananasa i innych. Dzieci smakowały również ulubionego napoju królowej angielskiej Elżbiety II – herbaty Earl Grey podanej z mlekiem. Przy filiżance herbaty dowiedziały się, skąd pochodzi, w jakich krajach się ją uprawia oraz poznały różne rodzaje tego „nektaru życia” – jak kiedyś określano herbatę – czarną, czerwoną zieloną, białą.

Wszyscy bardzo chętnie delektowali się każdym jej rodzajem, a jak mówi przysłowie chińskie „herbata to mądrość w płynie”.

To był wyjątkowo mile spędzony czas. Zresztą nie jedyny w tym tygodniu, gdyż we wtorek w IIIc odbyło się równie pyszne spotkanie walentynkowe.

Previous Post
Next Post