Projekt ABC Empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami

Z dumą informujemy, że nasza szkoła została wybrana do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „ABC Empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”, zaproponowanym przez Czepczyński Family Foundation (CFF).

Celem projektu jest zwiększenie zrozumienia i empatii wobec osób z niepełnosprawnościami, a także ich aktywizacja poprzez edukację najmłodszych. Projekt skierowany jest do przedszkolaków (5- i 6-latki) i uczniów szkół podstawowych (klas 1–3), ale również z powodzeniem może być realizowany w klasach starszych.

Książka „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” opowiada o przygodach Zosi i Maksa, dwóch pierwszoklasistów, którzy uczą się o empatii i tolerancji poprzez nowe relacje i doświadczenia. Porusza ona tematy takie jak cukrzyca, niepełnosprawność intelektualna, zespół Aspergera, blizny na ciele i wiele innych. Uczniowie będą mieli okazję poznać historie bohaterów i dowiedzieć się, dlaczego niektórzy noszą specjalne urządzenia lub podejmują nietypowe decyzje.

Jesteśmy podekscytowani, że będziemy mieć okazję włączyć się w tę ważną inicjatywę i pomagać naszym uczniom rozwijać empatię i tolerancję. Cieszymy się na myśl o przyszłych wydarzeniach i działaniach, które będą miały miejsce w naszej szkole w ramach projektu.

Pakiet „ABC – Empatii … oraz poradnik dla nauczyciela zostały ufundowane przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego.

Podręczniki „ABC – Empatii… można wypożyczać w naszej bibliotece szkolnej.

Previous Post
Next Post