Piąta z kolei godzina wychowawcza z filmem za nami

 W ramach „ filmowych godzin wychowawczych ” uczniowie klas 7 i 8  po raz kolejny wybrali się do kina Śnieżka w Dębicy na projekcję filmową z cyklu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – Świat wartości.

W środę (15 lutego) obejrzeli film pt. „Lada dzień”. Jest to oparta na życiowych doświadczeniach reżysera, wzruszająca do łez opowieść o 13-letnim irańskim chłopcu – Raminie Mehdipour i jego rodzinie, mieszkających w ośrodku dla uchodźców w Finlandii, którzy nie otrzymują upragnionego azylu. To historia o kochającej się rodzinie, szukającej swojego miejsca w świecie, która nawet w ciężkich czasach nie traci nadziei i stara się myśleć pozytywnie.    

        Cykl „Świat wartości” składa się z siedmiu różnorodnych zarówno pod względem tematycznym, jak i technicznym filmów, które skupiają się na realnych problemach współczesnego świata, zwłaszcza tych, które dotyczą młodych ludzi. Do tej pory uczniowie obejrzeli już filmy: „Lek na całe zło”, „Młodzieżowa Liga Mistrzów”, „Marona -psia opowieść” „Maddy modelka”… i ostatni – „Lada dzień”. Każda z tych projekcji stanowiła doskonały wstęp do ciekawych godzin wychowawczych, dyskusji w klasie, dzielenia się wrażeniami.

Szkoda, że do obejrzenia pozostały jeszcze tylko dwa…

Previous Post
Next Post