Historia o Kopciuszku w tanecznej odsłonie…

      Niemalże każde dziecko na świecie zna historię o osieroconej dziewczynce, która była wykorzystywana do ciężkiej pracy przez złą Macochę i jej dwie wredne córki. Smutny los Kopciuszka ulega diametralnej zmianie, gdy z pomocą dobrej Wróżki udaje się na królewski bal, gdzie poznaje Księcia.

      Sceniczną adaptację baśni o Kopciuszku, w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca, obejrzeli uczniowie klas 2a, 2b, 2c, 4a, 4b oraz 8b i 8e wraz z nauczycielami w dniu 4 listopada 2022r.

Historia Kopciuszka, w artystycznym opracowaniu Elżbiety i Grzegorza Pańtaków, to niezapomniane taneczno-muzyczne widowisko, które od pierwszej do ostatniej minuty dosłownie zapiera dech w piersiach. Nie sposób oderwać oczu od sceny, na której 85 postaci w ponad 200 przepięknych kostiumach i fantazyjnych nakryciach głowy, w niesamowitej scenografii, przenoszącej widzów w cztery miejsca, w których rozgrywa się  opowieść: na podwórze, do domu Kopciuszka, na rynek miasteczka i do sali balowej w pałacu – kreuje prawdziwe mini – dzieła sztuki tanecznej i baletowej.

     Po raz kolejny Kielecki Teatr Tańca stworzył bajeczny, pełen magii spektakl, który można oglądać bez końca. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego mistrzowskiego widowiska…

Previous Post
Next Post