Zbiórka „Polakom na Ukrainie”

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz okres zimowy stanowić będą ciężką próbę dla całej Ukrainy, a także poważne wyzwanie dla Polaków zamieszkujących przede wszystkim wschodnie  tereny tego kraju. Trwająca od wielu miesięcy wojna drastycznie wpłynęła na poziom życia obywateli, wśród których żyją dziesiątki tysięcy naszych rodaków, a ich sytuacja materialna z roku na rok ulega pogorszeniu.

Od wielu lat w okresie przedświątecznym pomoc Polakom w Ukrainie organizuje Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu. Dziś – w szczególnie ciężkim momencie – chcielibyśmy zwrócić uwagę na potrzeby naszych rodaków i zorganizować wsparcie, które pozwoli na przetrwanie ciężkiego okresu i godne uczczenie Świąt Bożego Narodzenia.

W nadchodzącym tygodniu także nasza szkoła włącza się w zbiórkę produktów długoterminowych, które trafią do Polaków mieszkających w Ukrainie.

Zbieramy: makaron, kaszę, cukier, konserwy, puszki, herbatę, kawę, mąkę, olej, bakalie, słodycze, mydło, proszek do prania, pastę do zębów, żel pod prysznic, szampon, świece.

Produkty prosimy przynosić do sali nr 3a do piątku 9 grudnia.

Previous Post
Next Post