Uroczysta Gala Wolontariatu

W minionym tygodniu wolontariusze SKW z klasy 8a i 8c wzięli udział w Gali Wolontariatu organizowanej przez Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Dębickiego i Burmistrza Miasta Dębicy.

Wydarzenie rozpoczął występ taneczny Mai Cudeckiej, podopiecznej szkoły Tańca Fame. Artystyczne umiejętności zaprezentowała również Grupa „Safo”, prezentując wzruszającą aranżację muzyczno-poetycką pt. „Wdzięczność”. Niezwykle ciekawą prelekcję wygłosiła Gabriela Pyzia, która podzieliła się z obecnymi doświadczeniem zdobytym na misjach w Gambii. O swojej pracy wolontariackiej  w panelu dyskusyjnym opowiedzieli również Krystyna Wolska – wiceprezes Stowarzyszenia Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II w Dębicy, Marzena Socha – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy oraz Artur Olechowski związany z Tarnowskim Wolontariatem Misyjnym.

Kulminacyjnym momentem Gali było ogłoszenie wyników plebiscytu na Wolontariusza Roku Ziemi Dębickiej 2022. Nagrody przyznano w kategoriach grupowych i indywidualnych. Najważniejsze wyróżnienie trafiło do p. Agnieszki Wiater.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Cieszymy się, że mogliśmy uczcić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, biorąc udział w tak wyjątkowym wydarzeniu.

Previous Post
Next Post