Światowy Dzień Uśmiechu

Uśmiech ma ogromną moc. Jest tak ważny, że doczekał się nawet swojego święta. Światowy Dzień Uśmiechu od ponad 20 lat przypada w pierwszy piątek października. Tego dnia obchodziliśmy go również w naszej szkole.
            Pomysłodawcą święta był Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle – smiley’a. ?Obrazek jest teraz najbardziej rozpoznawalnym wyrazem radości na świecie. Jak sama nazwa mówi, jest to dzień, który ma zachęcać do częstszego uśmiechania się, ale również do robienia dobrych uczynków.
            Czy warto się uśmiechać? Otóż warto. Częste uśmiechanie się ma wiele zalet. Badania naukowe udowodniły, że uśmiech, nawet ten wymuszony, redukuje stres. Jeszcze większe korzyści przynosi szczery śmiech: dotlenia organizm, poprawia ukrwienie narządów, pobudza system odpornościowy. Uśmiech sprawia, iż lepiej radzimy sobie z trudnościami życiowymi, łatwiej nawiązujemy szczere relacje z drugim człowiekiem. Do tego powiedzmy sobie szczerze – śmiejące się twarze wydają nam się ładniejsze, przyjaźniejsze oraz atrakcyjniejsze. Dlaczego więc nie robić tego częściej? Uśmiechajmy się każdego dnia i bezkarnie zarażajmy tym uśmiechem innych, a nasz świat na pewno stanie się pogodniejszy. Weźmy przykład z naszych wspaniałych uczniów i uśmiechajmy się tak często, jak tylko się da.

Previous Post
Next Post