PAŹDZIERNIK – MIESIĄCEM OSÓB Z AFAZJĄ ROZWOJOWĄ

W naszej szkole już po raz szósty cały miesiąc październik poświęcony jest osobom z afazją rozwojową. W tym roku wydarzenie przebiega pod hasłem: „Mój talent, moja supermoc”.

Z tej okazji przygotowano gazetkę tematyczną przedstawiającą, jakie trudności i emocje towarzyszą dzieciom, które mają problemy z mówieniem, powtarzaniem, czytaniem i pisaniem oraz rozumieniem mowy.

Uczniowie z kl. I – VIII na zajęciach logopedycznych indywidualnych i grupowych włączyli się w obchody Miesiąca Osób z Afazją Rozwojową. Pracowali nad krzyżówką, której rozwiązaniem było słowa afazja. Wyjaśniali sobie z czym afazja się wiąże i jakie są objawy. Rozmawiali o swoich talentach i „super mocach”, kolorowali rysunki. Nasi uczniowie bardzo chętnie i z dużym zainteresowaniem podeszli do zagadnień wydarzenia.

Afazja – to specyficzne zaburzenia rozwoju mowy i języka, jest to zaburzenie mowy, które polega na niemożności rozumienia mowy, albo na niemożności wyrażania słowami myśli, pomimo prawidłowego aparatu artykulacyjnego.

Previous Post
Next Post