Miejskie obchody Dnia Patronki Dębicy

16 października br. uczniowie naszej szkoły  wraz z Dyrekcją oraz opiekunem wzięli udział w miejskich obchodach Dnia Patronki Dębicy Św. Jadwigi Śląskiej. Uroczystości rozpoczęły się pod figurą świętej  przy Ratuszu Miejskim. Wszystkich zebranych przywitał burmistrz Dębicy pan Mariusz Szewczyk. Następnie zabrał głos ksiądz  z parafii św. Jadwigi w Dębicy i poprowadził modlitwę. Uroczystość uświetnił chór ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Dębicy. Włodarze naszego miasta oraz wszystkie zgromadzone delegacje złożyły kwiaty pod figurą św. Jadwigi.

Po zakończeniu pierwszej części uroczystości  uczniowie naszej szkoły oraz zebrani goście przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej przeszli do kościoła pw. św. Jadwigi, gdzie o godz. 12.00 odbyła się uroczysta suma odpustowa.

Previous Post
Next Post