Działamy w Klubie Szkół UNICEF!

Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna zrzeszająca placówki, którym nie jest obojętny los dzieci na całym świecie. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu już kolejny rok włączają się w jego działalność. Od września towarzyszy nam nowe logo programu.

Na spotkaniu ogólnym uczniowie zapoznani zostali z harmonogramem zadań zaplanowanych na pierwszy semestr roku szkolnego 2022/2023. W miesiącu październiku skoncentrowaliśmy się na naszych relacjach i zdrowiu psychicznym.

Okres dojrzewania to dobry czas na rozwinięcie umiejętności społecznych w zakresie komunikowania swoich potrzeb, rozpoznawania emocji i radzenia sobie z nimi oraz nawiązywania zdrowych relacji. Kontakty z ludźmi są ściśle związane z naszym samopoczuciem i  to one mogą wpływać na nas w korzystny lub niekorzystny sposób. Wolontariusze z uwagą czytali wskazówki, z których dowiedzieli się, jak dbać o znajomości i przyjaźnie. Obejrzany filmik uświadomił im, że rozmowa o emocjach nie zawsze jest prosta. Można je jednak wyrazić w inny sposób, m.in. poprzez sztukę, pisanie czy muzykę. Nie mniej istotne okazują się myśli o nas samych. To one wpływają na poczucie wartości i samoocenę. Wspólnie z uczniami stworzyliśmy kilka prostych porad, jak być dla siebie dobrym.

Dla zapominalskich przygotowaliśmy gazetkę tematyczną, która znajduje się tuż obok sali nr 1. Wczytajcie się we wskazówki i porady, a znajdziecie odpowiedzi na pytania: dlaczego relacje są ważne? Jak być dla siebie milszym? Poświęćmy chwilę i wspólnie zadbajmy o nasze zdrowie psychiczne!

Następne spotkanie w ramach Klubu Szkół UNICEF już w listopadzie. Przed wolontariuszami kolejne istotne tematy do omówienia i akcje do zrealizowania. 

Previous Post
Next Post