Czy istnieje  „Lek na cale zło”?

Czy można znaleźć lek na całe zło, które pojawia się w życiu? Gdzie szukać takiego leku? Jak zmierzyć się z nieuleczalną chorobą ukochanej mamy i odrzuceniem przez ojca, gdy ma się zaledwie  …naście lat?

Film, który obejrzeli uczniowie klas: 8a, 8b i 8c w dniu 12 października 2022r. w DK „Śnieżka” w Dębicy w ramach II edycji Projektu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – świat wartości” ukazuje trudne doświadczenia wrażliwego, utalentowanego nastolatka, który zmuszony jest nagle zmierzyć się z problemami, z którymi niejeden dorosły nie miałby może siły, żeby sobie poradzić.

Choroba nowotworowa mamy i jej stopniowe odchodzenie, powoli odkrywana prawda o pochłoniętym własną karierą ojcu, w życiu którego nie ma miejsca dla bliskich, pasja komponowania, przyjaźń, pierwsze uczucia….i w tym wszystkim – zdany na samego siebie Casper. „Lek na całe zło” to film, który do samego końca trzyma młodego widza w napięciu, który daje nadzieję, że należy –w obliczu największych nawet tragedii życiowych- znaleźć w sobie siłę i walczyć – o własne marzenia, o uczucia, o siłę i wiarę w sens życia…

To była niezwykła i wartościowa „lekcja wychowawcza w kinie”. Przed uczniami jeszcze 6 takich kinowych spotkań, na które z niecierpliwością oczekują.

Previous Post
Next Post