KALENDARZ Z MUNDUREM 2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła bierze udział w trzeciej edycji projektu edukacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej „Kalendarz z mundurem”, prowadzonego w ramach działalności informacyjno-promocyjnej realizowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Celem projektu, adresowanego do uczniów i nauczycieli, jest popularyzowanie wiedzy o historii i współczesności Wojska Polskiego oraz zainspirowanie do poznawania historii Polski, zwłaszcza dziejów naszego oręża oraz przybliżenie spraw Wojska Polskiego – jego zadań i sukcesów. Podobnie jak w poprzednich latach, kalendarz zawiera ciekawe materiały dotyczące dziejów wojska, a także najważniejsze daty w historii Polski. „Kalendarz z mundurem” to blisko 60 ciekawych materiałów, które mogą stanowić cenne źródło informacji dla uczniów i nauczycieli. Znajdują się w nim materiały dotyczące 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości czy 12 marca – Przystąpienia Polski do NATO. W kalendarzu prezentowane są także daty takie, jak 21 maja – Dzień Kadeta czy 18 października – Święto Wojsk Łączności i Informatyki, po to, by przybliżyć uczniom zadania, które wykonuje Wojsko Polskie.

Do każdej daty z kalendarza przygotowano materiały edukacyjne, które dostosowane są do uczniów szkół podstawowych i średnich. Materiały te mogą posłużyć jako inspiracja do prowadzenia zajęć twórczych i motywujących uczniów do zdobywania wiedzy o tematyce historycznej i wojskowej. Zachęcać do tego będą także żołnierze, którzy spotkają się z uczniami w ramach projektu „Kalendarza z mundurem” i opowiedzą o współczesnym Wojsku Polskim.

Z przygotowanych  materiałów będą mogli korzystać zarówno żołnierze, którzy w czasie spotkań z uczniami przedstawią im charakter swojej służby, jak i nauczyciele, którzy z ich pomocą będą mogli urozmaicić prowadzone zajęcia.  Dzięki multimedialnej formie „Kalendarz” jest dostępny dla każdego w dowolnej chwili i miejscu, na komputerach czy smartfonach. Nowoczesna forma przedstawiania uczniom wiedzy o Wojsku Polskim ukazuje to, co w nim najlepsze: chlubną tradycję i inspirującą teraźniejszość. A uczniowie „Jedenastki” będą mogli przekonać się, że wojsko jest super!

„Kalendarz z mundurem” jest atrakcyjną formą ubogacenia lekcji historii, przybliżenia misji i historii Wojska Polskiego.

Z okazji inauguracji projektu list do uczestników projektu skierował Pan Mariusz Błaszczak, Wicepremier, Minister Obrony Narodowej. List odczytał pan porucznik Mariusz Charchut z 33 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy, który był gościem w naszej szkole i wręczył Kalendarz pani dyrektor.

Previous Post
Next Post