Spotkanie z weterynarzem na świetlicy

Niecodzienne kwietniowe popołudnie na świetlicy dostarczyło naszym wychowankom wielu przeżyć i doznań artystycznych. Pierwszoklasiści przygotowali przepiękne przedstawienie pt. ,,Idziemy do ZOO” dla swoich kolegów oraz gościa, który zaszczycił nas swoją obecnością.  

Widzowie przenieśli się w magiczną podróż do ZOO. Przyjazne zwierzęta w zabawny sposób przedstawiły codzienne zwyczaje i obyczaje, rozbawiając i umilając czas uczniom klas pierwszych i drugich. Ciekawostki i anegdoty z życia  małp, żyraf, słoni stały się głównym tematem spektaklu. Głośny ryk króla sawanny i śpiew małych aktorów były atrakcją prezentowanej sztuki. Piosenka pt. „Idziemy do ZOO”, śpiewana na scenie, jeszcze długo będzie brzmieć w naszych uszach.

Kolejną atrakcją tego popołudnia było spotkanie z lekarzem weterynarii Przemysławem Walczakiem, który w ciekawy sposób przedstawił nam znane i te mniej znane fakty z życia naszych domowych pupili i nie tylko. Podzielił się  fachową wiedzą na temat opieki nad  zwierzętami, udzielił rad i wskazówek co robić, żeby nasi milusińscy czuli się zdrowi i szczęśliwi. W serii pytań skierowanych do gościa mali opiekunowie zwierząt uzyskali fachowe porady dotyczące swoich podopiecznych. Wszyscy obiecali, że będą dbać i troszczyć się o zwierzęta.

Previous Post
Next Post