Klasa 3b poznaje tajniki mózgu

Jak jest zbudowany i jak działa mózg człowieka? Jaka jest rola prawej i lewej półkuli mózgu
w pracy i odbiorze otaczającego nas świata? W jakich sytuacjach nasz umysł ,,odmawia współpracy”? I wreszcie… W jaki sposób możemy gimnastykować swój mózg?… Na te i wiele innych pytań próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie z klasy 3b.

Podczas zajęć mieli okazję obejrzeć warsztaty pt. ,,Jak działa mózg, czyli nasz prywatny procesor”, z których dowiedzieli się między innymi, w czym mózg jest podobny do komputera i dlaczego jest pofalowany jak orzech włoski… Sporym zaskoczeniem było dla wszystkich to, że informacje przekazywane do naszego mózgu muszą mieć prędkość bolidu Formuły 1. Dzieci chłonęły wiedzę, ale najwięcej emocji wzbudziła możliwość zobaczenia i dotknięcia modelu przedstawiającego budowę mózgu i jego umiejscowienie w czaszce.

Po tej sporej dawce informacji uczniowie postanowili pogimnastykować swoje mózgi i pracując w grupach, rozwiązywali różne łamigłówki dla mądrej główki. Na stolikach znalazły się gry logiczne, labirynty, tangramy, krzyżówki, logogryfy, gry słowne, sudoku i wiele innych zabaw i gier umysłowych. Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i umiejętnością zgodnej współpracy w grupach i między grupami. Podsumowaniem zajęć, które z pewnością na długo zapadną w pamięć młodych odkrywców wiedzy, było omówienie sposobów usprawniania i działania mózgu.

Previous Post
Next Post