Dzień Matematyki w klasie 3c

Matematyka jest królową wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem – Jan Śniadecki

Uczniowie kl. 3c przez cały tydzień zajmowali się tematyką związaną z ludzkim mózgiem. Dowiedzieli się,  jak rozwijać jego możliwości, co sprzyja jego dobrej kondycji oraz jaki udział mają w tym rozrywki umysłowe, picie wody czy ćwiczenia Dennisona.

Cykl zajęć zakończyły klasowe obchody Dnia Matematyki (dzień oznaczony w kalendarzu świąt nietypowych 12 marca). Dzieci aktywnie współuczestniczyły w organizacji tego dnia – przygotowały matematyczne plansze, które stały się kolorową dekoracją sali, przyniosły potrzebne gadżety, a niektórzy ozdobili ubrania odpowiednimi elementami – cyframi, matematycznymi działaniami, figurami geometrycznymi lub tangramami.

Piątek 11 marca stał się prawdziwym festiwalem matematycznych gier i zabaw. Uczniowie wykazali się umiejętnościami arytmetycznymi,  praktycznymi i logicznym myśleniem. Pełne emocji gry w kości, karty, popularne Kaboom! czy polowanie na matematyczne komary sprawiły dzieciom wiele radości. Oprócz działań w parach uczestniczyły one w rywalizacji drużynowej. Rozwiązując matematyczne zagadki, wykonując pomiary miarką centymetrową oraz udowadniając znajomość matematycznych pojęć doskonaliły umiejętności współpracy i rywalizacji.

Podczas zabaw ruchowych na sali gimnastycznej trzeba było wykazać się nie tylko sprawnym liczeniem, ale również refleksem i dobrą pamięcią wzrokową. Największych emocji dostarczyła  „biegana” kartkówka z dodawania i odejmowania. Towarzyszący wyścigom w rzędach doping momentami sprawiał wrażenie, że przekracza dopuszczalny poziom hałasu!

Na zakończenie obchodów Dnia Matematyki uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zabawa, radość, współpraca i zdrowa rywalizacja – to znakomity sposób na uczczenie Królowej Nauk. To również kolejny dzień, który uczniom klasy 3c „dopisze się” do miłych, szkolnych wspomnień.

Previous Post
Next Post