Podsumowanie projektu „Policzalne piękno”

17 grudnia 2021roku odbyło się podsumowanie projektu „Policzalne piękno – matematyka w literaturze, muzyce, przyrodzie i sztuce”, realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Grantowego mPotęga.  

VIII edycja Programu mPotęga była skierowana do szkół podstawowych, wyższych, organizacji pozarządowych, bibliotek i grup nieformalnych z całej Polski. Zgłoszono 672 wniosków w obu kategoriach. Dofinansowanie otrzymało 161 projektów. Nasz projekt został oceniony przez Kapitułę Konkursu jako jeden z najlepszych.

W ramach projektu odbywały się wykłady, konkursy i wycieczki.

„Historia matematyki” to było ostatnie spotkanie. Autorem prezentacji przedstawionej podczas wykładu był Szymon Wojtunik z klasy 8f pod kierunkiem pani Elżbiety Ciesielskiej- Słoty.  

Podsumowane zostały wszystkie ogłoszone konkursy oraz wręczone wyróżnienia i nagrody uczniom, którzy wzięli udział w tych zmaganiach. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w projekt. Dziękujemy nauczycielom prowadzącym wykłady, które były niezwykle interesujące i wyjaśniające wiele powiązań matematyki z innymi dziedzinami życia. Dziękujemy uczniom, którzy byli w jakikolwiek sposób zaangażowani w sprawne przeprowadzenie zaplanowanych działań, dokumentowali spotkania, brali udział w konkursach i wycieczkach. Zachęcamy do dołączenia do naszej Facebookowej grupy „Ciekawostki matematyczne. Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy”, gdzie chcemy umieszczać wszystko to, co jest ciekawe, zaskakujące, intrygujące i związane z matematyką.

Previous Post
Next Post