Ogród dydaktyczno-sensoryczny ma już dwa lata…

Ogród dydaktyczno-sensoryczny jest miejscem, które “czytamy” za pomocą zmysłów. Emitowane przez specjalnie dobraną roślinność doznania estetyczne, zapachowe, dźwiękowe czy dotykowe mają za zadanie stymulować ośrodkowy układ nerwowy i prowokować mózg do efektywniejszego działania.

Ogród powstał w oparciu o projekt grantowy: “Tu mieszkam, tu zmieniam”. Głównym jego założeniem było wykorzystanie istniejącej naturalnej przestrzeni wokół szkoły. Miał on służyć celom dydaktycznym przy jednoczesnym zagospodarowaniu terenu w sposób estetyczny i zgodny z zasadami ekologii. Nasz ogród składa się z różnych części, obejmujących kolekcje roślinne, uzupełnione elementami edukacyjnymi, takimi jak domki dla owadów czy karmniki dla ptaków. Rośliny, które wybrano do jego utworzenia, to krajowe gatunki drzew i krzewów oraz bylin w różnorodnych odmianach. 

Z dumą możemy pochwalić się naszą zieloną przestrzenią, która zmieniła się diametralnie od momentu wbicia “pierwszej łopaty”.

Na zdjęciach: rzut z góry ukazujący miejsce przeznaczone na ogród, prace przygotowawcze oraz ogród, który możemy podziwiać obecnie.

Previous Post
Next Post