Akademia pana Kleksa” zamknięta w lapbooku

Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić informacje na wybrany temat. Taka teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. Wszystko to umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa.

Tu nie ma ograniczeń. Lapbook ma w sobie coś z pamiętnika. Są w nim książeczki, każda inna, jak strony w pamiętniku – każda może być napisana przez inną osobę. Są też kieszonki, do których można zajrzeć jak do pamiętnikowego sekretu. Jednocześnie lapbook ma w sobie coś z zeszytu ćwiczeń, w którym wypełniamy rubryczki i umieszczamy wymagane informacje.

Uczniowie klasy 4b przygotowali lapbooki w ramach podsumowania swojej pracy z lekturą „Akademia pana Kleksa”. Podczas zajęć mogli wykazać się nie tylko znajomością treści
i problematyki lektury, ale również wykorzystać swój talent plastyczny. Była to również okazja do  kształtowania i doskonalenia umiejętności tworzenia kompozycji i współpracy w grupie.

Oto efekty ich pracy. Sami zobaczcie.

Previous Post
Next Post