Na pomoc schroniskom

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję pomocy zwierzętom z dębickich schronisk. Tegoroczna akcja organizowana przez uczniów ZS nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy  w ramach projektu „Zwolnieni z Teorii” pod hasłem „Na pomoc schroniskom” ma na celu przeprowadzenie zbiórek niezbędnych produktów i akcesoriów na rzecz podopiecznych z placówek „Psi Azylek” w Podgrodziu i „Brzozowe Ranczo” w Dębicy. Cała akcja przeprowadzona zostanie charytatywnie, a dzięki pomocy podopiecznym umożliwimy im życie w lepszych warunkach, na które zasługują.

Wierne, przyjacielskie i oddane, potrzebują miłości, opieki i troski, którą starają się zapewnić im opiekunowie. Jednak i oni nie są w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb. Tak trudne zadanie, jakim jest odbudowanie zaufania do ludzi, spada na barki pracowników.

Zwierzęta domowe, przez tyle wieków mieszkające z ludźmi, nauczyły się czuć i znalazły w sobie cząstkę człowieczeństwa, która w naszych czasach u ludzi jest tak zatracona. Pomagając im na nowo, możemy to człowieczeństwo w sobie odkryć. Karma wraca. Nie bójmy się posłać tej pozytywnej „karmy” dalej.

W naszej szkole koordynatorami akcji „Na pomoc schroniskom” są uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami.

Previous Post
Next Post