ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W NASZEJ SZKOLE

W celu zwrócenia uwagi społeczeństwa na potrzeby i problemy osób dotkniętych autyzmem, jak również propagowania wiedzy o tym zaburzeniu rozwoju, od kilku lat kwiecień obchodzony jest jako światowy miesiąc wiedzy na temat autyzmu. Również w naszej szkole uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tym zagadnieniem oraz symbolicznego zjednoczenia się z osobami dotkniętymi autyzmem i ich rodzinami. Przedstawiono uczniom prezentację multimedialną na temat Autyzmu oraz zachęcono do wyrażenia swojej solidarności poprzez wykonanie „niebieskich zdjęć”. Nasza szkoła była także inicjatorem wydarzenia eTwinning: „World Autism Awerenness Day”, do którego przyłączyło się 90 szkół z całej Europy. Celem tej inicjatywy było zwiększanie wiedzy i solidaryzowanie się z osobami z autyzmem wśród szerokiej społeczności szkół.  Nauczyciele partnerskiej szkoły z Turcji podzielili się z nami fotografią z tego wydarzenia.  https://padlet.com/konkursyszkolnespi11/Bookmarks

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom którzy zaangażowali się w akcję.

Previous Post
Next Post