Marzenia

Marzenia – duże i małe, ma je każdy z nas, niezależnie od płci, wieku czy sprawności fizycznej lub intelektualnej. Dzięki marzeniom podejmujemy w życiu wyzwania, odkrywamy talenty i realizujemy pasje sprawiając, że życie staje się ciekawsze. Marzenia osób niepełnosprawnych niczym nie różnią się od marzeń osób zdrowych. O czym więc marzą niepełnosprawni? Chcą być sportowcami, aktorami, muzykami… Interesują ich podróże, sztuka, motoryzacja… A czasem pragną mieć po prostu przyjaciół i rodzinę. Jedni potrafią być niezwykle zdeterminowani i wytrwali w spełnianiu swoich marzeń, inni nawet nie uświadamiają sobie ich istnienia. Dopiero, gdy znajdą się we właściwym miejscu, wśród ludzi, którzy zapewnią im odpowiednie warunki do rozwoju i uwierzą w ich możliwości, rodzą się wspaniałe talenty, które mogą być inspiracją dla nas, ludzi zdrowych.
Marzenia były tematem ogólnopolskiego konkursu plastycznego, wpisującego się w działania Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku, których bohaterami są niepełnosprawni twórcy z wielu krajów.
W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Karolina i Mikołaj z klasy 2a przedstawili swoje marzenia za pomocą rysunku i malarstwa. O czym marzą nasi mali artyści? Zobaczcie sami……..

Previous Post
Next Post