BohaterON – włącz historię!

W  naszej szkole 1 października rozpoczęła się akcja BohaterON- włącz historii. Jest to akcja realizowana przez wrocławskie Fundacje:  Fundację Rosa i Fundację Sensoria.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Akcja polegała na zapoznaniu się z materiałami przesłanymi do szkoły przez organizatora, przeprowadzeniu lekcji z wykorzystaniem w/w materiałów oraz napisaniem pocztówki do Powstańców.

Klasa 4A  stworzyła pocztówkę dla żyjących Powstańców Warszawskich, w której uczniowie dziękowali za ofiarną walkę w obronie stolicy.

Klasy VII i VIII dodatkowo obejrzały film opowiadający o przebiegu Powstania Warszawskiego i rozwiązały quiz na ten temat. Uczniowie poznali także biogramy żyjących Powstańców oraz ich wspomnienia z obrony stolicy i walki z okupantem. Akcja zakończyła się wysłaniem na adres fundacji  pocztówki, w której uczniowie wyrazili swój hołd bohaterom oraz uznanie, że dzięki Nim mogą żyć, rozwijać się i rosnąć, uczyć się języka ojczystego i religii, bawić się w wolnej Polsce.  Pocztówka ta za pośrednictwem fundacji zostanie przekazana jej honorowym odbiorcom.

Koordynatorem akcji była p. Anna Zielińska-Kloc

Previous Post
Next Post