BohaterON – włącz historię!

W  naszej szkole 1 października rozpoczęła się akcja BohaterON- włącz historii. Jest to akcja realizowana przez wrocławskie Fundacje:  Fundację Rosa i Fundację Sensoria.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Akcja polegała na zapoznaniu się z materiałami przesłanymi do szkoły przez organizatora, przeprowadzeniu lekcji z wykorzystaniem w/w materiałów oraz napisaniem pocztówki do Powstańców.

Klasa 4A  stworzyła pocztówkę dla żyjących Powstańców Warszawskich, w której uczniowie dziękowali za ofiarną walkę w obronie stolicy.

Klasy VII i VIII dodatkowo obejrzały film opowiadający o przebiegu Powstania Warszawskiego i rozwiązały quiz na ten temat. Uczniowie poznali także biogramy żyjących Powstańców oraz ich wspomnienia z obrony stolicy i walki z okupantem. Akcja zakończyła się wysłaniem na adres fundacji  pocztówki, w której uczniowie wyrazili swój hołd bohaterom oraz uznanie, że dzięki Nim mogą żyć, rozwijać się i rosnąć, uczyć się języka ojczystego i religii, bawić się w wolnej Polsce.  Pocztówka ta za pośrednictwem fundacji zostanie przekazana jej honorowym odbiorcom.

Koordynatorem akcji była p. Anna Zielińska-Kloc

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status