Październik Miesiącem Osób z Afazją Rozwojową

1 października 2020 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Afazji Rozwojowej. Aby wyrazić naszą solidarność z osobami z afazją rozwojową przygotowaliśmy gazetkę tematyczną uświadamiającą naszym uczniom, jakie trudności i emocje towarzyszą dzieciom, które mają problemy ze zrozumieniem i nadawaniem mowy. W młodszych grupach dzieci wykonywały ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne. Rozmawiały z paniami logopedkami o tym, jak trudno jest dzieciom, które bardzo chciałyby coś powiedzieć i być zrozumiane, a afazja im w tym przeszkadza oraz o tym, jak ważne jest wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Starsi uczniowie zastanawiali się, jak wesprzeć kolegów i koleżanki z afazją rozwojową.

 

Poprzedni wpis
Następny wpis
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status