Spotkania z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Dębicy

W dniach 25.02.2020 r., 26.02.2020 r. i 03.03.2020 r. odbyły się spotkania uczniów kl. IV- VIII z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Dębicy. Podczas spotkań zaproszeni goście wyjaśnili uczniom, na czym polega ich praca i przekazali informacje dotyczące zagrożeń, jakie niesie ze sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Uczniowie zapoznali się także z przyczynami powstawania pożarów i ich skutkami, poznali podstawowe zasady postępowania podczas zaistniałego niebezpieczeństwa, rozwinęli umiejętności przekazywania istotnych danych w trakcie wzywania pomocy oraz zapoznali się z właściwym sposobem reagowania w konkretnych chwilach zagrożenia. Ponadto przypomnieli sobie numery alarmowe 998 i 112 i dowiedzieli się, w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Pożarną.
Uczestnicy spotkań pozyskali cenne wskazówki dotyczące właściwego zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach oraz zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Wizyty strażaków wywarły na wszystkich pozytywne wrażenie, a przekazana wiedza z pewnością przyda się w życiu codziennym. Uczniowie klas IV –VIII serdecznie dziękują funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Dębicy za poświęcony czas i niezwykle interesujące zajęcia.

Poprzedni wpis
Następny wpis
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status