Spotkanie z kolejarzem

W dniu 17 grudnia 2019 roku o godzinie 9:00 do naszej szkoły przyszli przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych. Pan Stanisław Zabiciel  – naczelnik d.s. inżynierii ruchu wprowadził najmłodszych uczniów naszej szkoły w tematykę bezpieczeństwa na terenie kolejowym. W spotkaniu informacyjno- edukacyjnym, realizowanym w ramach projektu  Kampania społeczna – „Bezpieczny przejazd”, wzięło udział 11 oddziałów z klas I – III. Ponad 220 uczniów z zaciekawieniem słuchało prelekcji, oglądało slajdy, filmy, brało udział w scenkach tematycznych dotyczących bezpieczeństwa pasażerów na terenie kolejowym. Ponadto pan Andrzej Gołębiewski – komendant posterunku Straży Ochrony Kolei w Dębicy przybliżył dzieciom pracę funkcjonariuszy SOK.

Uczniowie, w ramach podziękowania za spotkanie, zaprosili gości do udziału w przedstawieniu wprowadzającym wszystkich w tematykę świąteczną pt. „ Dobro jest w nas”. Od dzisiaj każdy uczeń będzie pamiętał o odpowiednim zachowaniu się na stacji, w jej pobliżu i szanował trudną pracę wszystkich pracowników kolei.

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status