Spotkanie z kolejarzem

W dniu 17 grudnia 2019 roku o godzinie 9:00 do naszej szkoły przyszli przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych. Pan Stanisław Zabiciel  – naczelnik d.s. inżynierii ruchu wprowadził najmłodszych uczniów naszej szkoły w tematykę bezpieczeństwa na terenie kolejowym. W spotkaniu informacyjno- edukacyjnym, realizowanym w ramach projektu  Kampania społeczna – „Bezpieczny przejazd”, wzięło udział 11 oddziałów z klas I – III. Ponad 220 uczniów z zaciekawieniem słuchało prelekcji, oglądało slajdy, filmy, brało udział w scenkach tematycznych dotyczących bezpieczeństwa pasażerów na terenie kolejowym. Ponadto pan Andrzej Gołębiewski – komendant posterunku Straży Ochrony Kolei w Dębicy przybliżył dzieciom pracę funkcjonariuszy SOK.

Uczniowie, w ramach podziękowania za spotkanie, zaprosili gości do udziału w przedstawieniu wprowadzającym wszystkich w tematykę świąteczną pt. „ Dobro jest w nas”. Od dzisiaj każdy uczeń będzie pamiętał o odpowiednim zachowaniu się na stacji, w jej pobliżu i szanował trudną pracę wszystkich pracowników kolei.

Previous Post
Next Post