Czwarty Mędrzec

W tym roku jasełka w naszej szkole rozpoczęły się tajemniczym wprowadzeniem: „Wszyscy bardzo dobrze wiemy, że do stajenki, w której narodził się Pan Jezus, przybyli trzej mędrcy: Kacper, Melchior i Baltazar. Ofiarowali w darze złoto, kadzidło i mirrę. Podobno był i czwarty mędrzec. Podobno i on wyruszył w drogę do Betlejem…” Społeczność Jedenastki i zaproszeni goście: rodzice, babcie  i dziadkowie z zaciekawieniem oglądali przygody czwartego mędrca – Amirana i towarzyszącej mu uroczej papugi, który, ocalając zarażone miasto i wspomagając biedną dziewczynkę stał się najlepszym darem dla odnalezionego w Egipcie Pana Jezusa. Jasełkowy anioł przypomniał wszystkim, że dobre uczynki, miłosierdzie okazane innym oraz przyjaźń są o wiele cenniejsze niż perły, rubiny i szafiry.

W realizację przedstawienia na podstawie scenariusza Marcina Kobierskiego zaangażowali się uczniowie klas: Ve, VIe i VIg, pod kierunkiem s. Bernadetty.

Występ uświetnił koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru pod dyrekcją P. Beaty i P. Grzegorza.

Niech każdy dzień Nowego 2020 Roku będzie dla nas wspaniałą przygodą odkrywania, że czyniąc Dobro i rozsiewając Miłość możemy być pięknym darem dla Pana Boga i  naszych bliźnich.

Previous Post
Next Post