Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Czy to bajka, czy nie bajka,

Myślcie sobie, jak tam chcecie.

A ja przecież wam powiadam:

Krasnoludki są na świecie!

Przedstawienie teatralne pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, oparte na bajce Marii Konopnickiej, mogliśmy obejrzeć w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy w dniach 3 i 4 grudnia br.

Daty zostały wybrane nieprzypadkowo i nie po raz pierwszy. Od dziesięciu lat te dni wiążą się z pieczołowicie i z fantazją przygotowywanymi spektaklami teatralnymi. Tradycją stało się, że co rok, w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, uczniowie z klas integracyjnych, uczący się na co dzień w dębickiej Jedenastce, pod kierunkiem nauczycieli wspomagających przygotowują przedstawienia teatralne. Na uwagę zasługuje fakt, że każde dziecko ma możliwość wcielenia się w postać na miarę swoich możliwości i talentów.

Dekoracje, rekwizyty, oprawę muzyczną oraz ruch sceniczny przygotowują nauczyciele. Słowa nie są w stanie oddać gotowości do pracy i atmosfery zaangażowania, jakie panują rokrocznie od września, kiedy rozpoczynają się przygotowania do spektaklu. W tym roku bajka, jak zwykle, została zaprezentowana przedszkolakom z dębickich placówek, a w związku z jubileuszowym – dziesiątym już przedstawieniem – również podopiecznym Dziennego Domu Senior + oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy. Gościliśmy również uczestników warsztatów Terapii Zajęciowej „RADOŚĆ”. Niezmiernie miło było nam również móc się zaprezentować przed absolwentami naszej szkoły, którzy kontynuują naukę w Szkole Usług Hotelarskich, Sztuki  Gotowania i Innych Zawodów w Dębicy.  Wśród  zaproszonych na tę okazję gości nie zabrakło emerytowanych nauczycieli z Jedenastki oraz rodziców występujących dzieci.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne przedstawienie. Do zobaczenia za rok!

 

 

Previous Post
Next Post