Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Czy to bajka, czy nie bajka,

Myślcie sobie, jak tam chcecie.

A ja przecież wam powiadam:

Krasnoludki są na świecie!

Przedstawienie teatralne pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, oparte na bajce Marii Konopnickiej, mogliśmy obejrzeć w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy w dniach 3 i 4 grudnia br.

Daty zostały wybrane nieprzypadkowo i nie po raz pierwszy. Od dziesięciu lat te dni wiążą się z pieczołowicie i z fantazją przygotowywanymi spektaklami teatralnymi. Tradycją stało się, że co rok, w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, uczniowie z klas integracyjnych, uczący się na co dzień w dębickiej Jedenastce, pod kierunkiem nauczycieli wspomagających przygotowują przedstawienia teatralne. Na uwagę zasługuje fakt, że każde dziecko ma możliwość wcielenia się w postać na miarę swoich możliwości i talentów.

Dekoracje, rekwizyty, oprawę muzyczną oraz ruch sceniczny przygotowują nauczyciele. Słowa nie są w stanie oddać gotowości do pracy i atmosfery zaangażowania, jakie panują rokrocznie od września, kiedy rozpoczynają się przygotowania do spektaklu. W tym roku bajka, jak zwykle, została zaprezentowana przedszkolakom z dębickich placówek, a w związku z jubileuszowym – dziesiątym już przedstawieniem – również podopiecznym Dziennego Domu Senior + oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy. Gościliśmy również uczestników warsztatów Terapii Zajęciowej „RADOŚĆ”. Niezmiernie miło było nam również móc się zaprezentować przed absolwentami naszej szkoły, którzy kontynuują naukę w Szkole Usług Hotelarskich, Sztuki  Gotowania i Innych Zawodów w Dębicy.  Wśród  zaproszonych na tę okazję gości nie zabrakło emerytowanych nauczycieli z Jedenastki oraz rodziców występujących dzieci.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne przedstawienie. Do zobaczenia za rok!

 

 

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status