JEDENASTKA W GRONIE NAJLEPSZYCH SZKÓŁ NA PODKARPACIU

W dniu 30 września 2019 r. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2018/2019.

Nasza szkoła uplasowała się ostatecznie w Igrzyskach Dzieci na 10 miejscu w województwie z dorobkiem 497 punktów. Na przestrzeni ostatnich, niespełna pęciu lat uczniowie SP 11 awansowali z odległego 416 miejsca ( rok szkolny 2013/2014), na 159 miejsce (rok szkolny 2015/2016), aby ostatecznie wywalczyć 10 lokatę. Tym samym sportowcy „Jedenastki”, po raz pierwszy znaleźli się na drugim miejscu sportowej rywalizacji dębickich szkół podstawowych w Igrzyskach Dzieci, zaś w klasyfikacji powiatu dębickiego uplasowali się również na II pozycji. Był to najlepszy rok w historii naszej szkoły.

Zawody szkolne organizowane przez Szkolny Związek Sportowy rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych:

Igrzyska Dzieci
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Licealiada.

W ubiegłym roku szkolnym zorganizowano tego typu zawody we wszystkich powiatach i prawie wszystkich gminach naszego województwa. Startowało w nich ponad 106 tysięcy młodych sportowców.

W Igrzyskach Dzieci wzięło udział 605 szkół podstawowych z naszego województwa.

Szczegóły uroczystości:
http://szs.rzeszow.pl/aktualnosci/wojewodzkie-podsumowanie-wspolzawodnictwa-sportowego-szkol-gmin-powiatow-i-klubow-za-rok-2018-2019,art1830/

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status