JEDENASTKA W GRONIE NAJLEPSZYCH SZKÓŁ NA PODKARPACIU

W dniu 30 września 2019 r. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2018/2019.

Nasza szkoła uplasowała się ostatecznie w Igrzyskach Dzieci na 10 miejscu w województwie z dorobkiem 497 punktów. Na przestrzeni ostatnich, niespełna pęciu lat uczniowie SP 11 awansowali z odległego 416 miejsca ( rok szkolny 2013/2014), na 159 miejsce (rok szkolny 2015/2016), aby ostatecznie wywalczyć 10 lokatę. Tym samym sportowcy „Jedenastki”, po raz pierwszy znaleźli się na drugim miejscu sportowej rywalizacji dębickich szkół podstawowych w Igrzyskach Dzieci, zaś w klasyfikacji powiatu dębickiego uplasowali się również na II pozycji. Był to najlepszy rok w historii naszej szkoły.

Zawody szkolne organizowane przez Szkolny Związek Sportowy rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych:

Igrzyska Dzieci
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Licealiada.

W ubiegłym roku szkolnym zorganizowano tego typu zawody we wszystkich powiatach i prawie wszystkich gminach naszego województwa. Startowało w nich ponad 106 tysięcy młodych sportowców.

W Igrzyskach Dzieci wzięło udział 605 szkół podstawowych z naszego województwa.

Szczegóły uroczystości:
http://szs.rzeszow.pl/aktualnosci/wojewodzkie-podsumowanie-wspolzawodnictwa-sportowego-szkol-gmin-powiatow-i-klubow-za-rok-2018-2019,art1830/

Previous Post
Next Post