Niezwykłe pożegnanie niezwykłych uczniów

„Mądrość uzależniona jest od trzech rzeczy: osobowości, wiedzy, samokontroli” – pisał Arystoteles.

Te słowa można w pełni odnieść do wyjątkowej klasy VIII a, kończącej w tym roku naszą szkołę. Jej absolwenci wielokrotnie udowodnili, że idą właśnie drogą ku mądrości. 12 z 19 tytułów laureata, zdobytych w obecnym roku przez szkołę oraz 13 z 18 tytułów finalisty jest ich zasługą. Okazali się równie dobrzy w przedmiotach humanistycznych, sięgając po laury z języka polskiego, historii, języka niemieckiego, języka angielskiego, w konkursach plastycznych, literackich, o charakterze patriotycznym, jak i w dziedzinach ścisłych (zdobyli tytuły finalisty i laureata z matematyki, geografii, chemii, fizyki). Z wielkim wysiłkiem godzili bieżące obowiązki z niezliczoną ilością dodatkowych zajęć, kółek. Do codziennej porcji nauki i zadań dodawali „stosy” testów i ćwiczeń do konkursów. Jednocześnie na nich opierało się życie społeczności szkolnej: samorząd uczniowski, wolontariat, akcje charytatywne, liczne akademie, przedstawienia. Nauczyciele nigdy nie usłyszeli od nich słowa „nie”. Występ klasy z okazji powiatowych obchodów 30- lecia Związku Żołnierzy AK wzruszył do łez.

Obecny rok był szczególny. Po wielu latach na korytarzach naszej szkoły pojawiła się ósma klasa. Ta klasa stała się wzorem dla młodszych kolegów, inspirowała ich, wysoko zawiesiła poprzeczkę kolejnym rocznikom.

Drodzy Absolwenci, życzymy Wam samych sukcesów na kolejnych etapach edukacyjnych!

Previous Post
Next Post