,Jak nie czytam, jak czytam”

Uczniowie i nauczyciele z klas O-III zebrali się w dniu 7 czerwca by, jak co roku, wspólnie czytać. Przyłączyliśmy się tym samym do najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce, polegającej na czytaniu książek w całym kraju – w tym samym czasie. W tym roku dodatkową atrakcją dla dzieci było przygotowywanie w klasach plakatów z hasłem ,,CZYTAMY”.
Organizatorem akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam” jest wydawca miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, a patronem honorowym Biblioteka Narodowa. Głównym celem akcji od pierwszej edycji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki tak, by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. Po prostu chcemy dać każdej uczennicy i każdemu uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach. Tego, na co każdy ma ochotę. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy….
Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku czyta z nami ponad 400 tys. osób.

Previous Post
Next Post