Podsumowanie projektu „Mały Świat Dużego Pieniądza”

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas: 4c, 4d, 4e uczestniczyli w projekcie organizowanym przez Fundację Śnieżki „Twoja Szansa”, działającej przy Fabryce Farb i Lakierów Śnieżka SA w Brzeźnicy. W czasie cyklu 6 zajęć zgłębiali swoją wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. W ramach podsumowania, a zarazem nagrody za aktywny udział w tych pouczających lekcjach, 15 i 17 maja 2019 r. uczniowie wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd był w pełni finansowany przez organizatora. W stolicy uczniowie rozpoczęli swoją przygodę w znanej Pijalni Czekolady E. Wedel, gdzie mogli posmakować słodkiego napoju. Następnie zwiedzili interaktywną wystawę w Centrum Pieniądza przy Narodowym Banku Polskim, by już godzinę później oglądać pokaz filmowy 3D w Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Pogoda sprzyjała, więc uczestnicy z zainteresowaniem wsłuchiwali się w legendy opowiadane przez przewodnika oraz niespiesznie spacerowali po warszawskiej Starówce. Na zakończenie wszyscy z żalem wrócili do autobusu, bo wycieczka okazała się niezwykle udana i niełatwo było ją zakończyć. W drodze powrotnej nie cichły rozmowy na temat zakupionych pamiątek i uroku stolicy.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Annie Mikrut – Prezes Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa” za umożliwienie naszym uczniom uczestnictwa w programie „Mały Świat Dużego Pieniądza” oraz za sfinansowanie wycieczki do Warszawy.

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status