DZIEWCZĘTA NA VI MIEJSCU W WOJEWÓDZTWIE

16 maja 2019 roku w Malawie, dziewczęca drużyna rozegrała turniej barażowy mini koszykówki w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci. Stawką zawodów był awans do finału, który zaplanowano na 21 maja 2019 r. Nasz zespół zajął w zawodach III lokatę i uplasował się tym samym na VI miejscu w WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM. Reprezentantki SP 11 rozegrały bardzo dobre spotkania, ze świetnie dysponowanymi rywalkami ze szkół z Leska (przegrywamy mimo prowadzenia po 3 kwartach 10 pkt.), Błażowej (przegrywamy różnicą 22 pkt.) i Malawy (wygrywamy, uzyskując najwyższy wynik w turnieju 63:9).

Dziewczyny z „Jedenastki” wygrały 1 mecz i przegrały 2 spotkania. Bilans punktów: 100 zdobytych i 70 straconych.

Aby osiągnąć sukces w postaci VI miejsca na Podkarpaciu dziewczęta brały udział w pięciu turniejach. Trzy razy zajmowały I lokaty (zawody miejskie, powiatowe, rejonowe), jeden raz II miejsce (półfinał wojewódzki), a dzisiaj uplasowały się na miejscu III. Ciekawostką jest fakt, iż do finału awansu uzyskała drużyna z Leska, która wygrała z nami 2 pkt. w ostatniej kwarcie.

Wyniki meczów TURNIEJU BARAŻOWEGO:

SP 11 : SP Lesko 24 : 26

SP 11 : SP Błażowa 13 : 35

SP 11 : SP Malawa 63 : 9

Skład SP 11:

Izabela Bała (14 pkt.), Aniela Bukowska (16 pkt.), Aleksandra Kowal (9 pkt.), Oliwia Krupa (2 pkt.), Magdalena Kutrzuba (4 pkt.), Weronika Kuriata (2 pkt.), Angelika Madura (4 pkt.), Natalia Przybysz (5 pkt.), Matylda Rostowska (2 pkt.), Emilia Tyńska (32 pkt.), Zuzanna Wołowiec (10 pkt.)

W zawodach nie mogły wziąć udziału podstawowe zawodniczki szkolnej drużyny: Maja Adwent i Martyna Słowik.

*w nawiasach liczba zdobytych punktów

GRATULUJEMY i serdecznie dziękujemy dziewczętom za dzielne, waleczne i godne reprezentowanie naszej szkoły w zawodach sportowych!

Previous Post
Next Post