Rodzice czytają dzieciom

Wychowanie przez czytanie
-rodzice czytają dzieciom.

W związku z udziałem naszej szkoły w ogólnopolskiej kampanii ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” Oddział Przedszkolny zorganizował spotkanie z mamą Ani, która przeczytała dzieciom „Brzydkie kaczątko”. Zerówkowicze bardzo uważnie i z wielkim zainteresowaniem wysłuchali baśni H. Ch. Andersena i chętnie wypowiadali się na jej temat. Spotkanie odbyło się w tygodniu pod hasłem ,,Baśnie, bajki, bajeczki….”, a jego podsumowaniem był konkurs wiedzy o bajkach. Dzieci doskonale poradziły sobie z wykonywaniem zadań dotyczących znajomości bajek i baśni poznanych w przedszkolu. Było to m.in. rozwiązywanie zagadek, „czarodziejska chusta” z rekwizytami kojarzonymi z baśniami, układanie puzzli, rozpoznawanie tytułów bajek na podstawie przeczytanych fragmentów.
Zachęcamy rodziców, by odwiedzili grupę swoich dzieci i poczytali im bajki. Chętnie ugościmy zarówno odważnych rodziców, którzy znajdą chęci i czas, jak też innych członków rodzin, którzy zechcieliby włączyć się do akcji czytania dzieciom. Dzieci chętnie słuchają , gdy im ktoś czyta.

Previous Post
Next Post
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status